O szpitalu

KOMPLEKSOWE LECZENIE I REHABILITACJA
w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym SP ZOZ
w Busku-Zdroju

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju (21WSzU-R) jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Kompleks Szpitala położony jest w pięknej, południowej części miasta, tj. części zdrojowej pomiędzy ulicą Feliksa Rzewuskiego i Szymona Starkiewicza. W ciszy, spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Świadczymy usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego.

1x800

Zasada kompleksowej rehabilitacji realizowana w szpitalu opiera się na stosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem oraz bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych. Takie skojarzenie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu Buska-Zdroju, powoduje poprawę ogólnej kondycji pacjentów, sprzyja uzyskaniu równowagi psychofizycznej, pobudza naturalne mechanizmy obronne co zapewnia szybki powrót do zdrowia i pełnej aktywności zawodowej.
Szpital prowadzi działalność profilaktyczną, leczniczą i rehabilitacyjną. Głównym wskazaniem do rehabilitacji są choroby narządu ruchu pochodzenia:

  • reumatoidalnego (choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i inne),

  • neurologicznego (zespoły bólowe kręgosłupa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej, stany po udarach mózgu z zachowaną zdolnością samoobsługi i inne),

  • ortopedycznego (zespoły pourazowe narządu ruchu, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa stawów i inne),

  • choroby skórne (łuszczyca i inne),

  • choroby naczyń obwodowych i układu krążenia (niedokrwienie kończyn dolnych w przebiegu miażdżycy, łagodne nadciśnienie tętnicze i inne),

  • choroby metaboliczne (dna moczowa).

Proces kompleksowej rehabilitacji pacjentów realizowany jest w nowoczesnym Zakładzie Przyrodoleczniczym. Łącznie oferujemy ponad 50 rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych.

1 2 3

Naturalnym tworzywem leczniczym stosowanym w 21WSzU-R są buskie wody siarczkowo–siarkowodorowe słone. Korzystne działanie kąpieli w ww. wodach potwierdzają obiektywne badania naukowe oraz opinie kuracjuszy korzystających z leczenia w Busku–Zdroju. Wśród zabiegów balneologicznych są także zawijania tj. okłady borowinowe częściowe, kąpiel mineralna jodkowo-bromkowa oraz kąpiel kwasowęglowa sucha.

Kinezyterapia czyli leczenie ruchem jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów pozwalającym odtworzyć lub maksymalnie usprawnić utraconą funkcję ruchową. W indywidualnej pracy z pacjentem stosujemy uznane metody terapeutyczne McKenzie’go, PNF, S-E-T, techniki terapii manualnej, kinesiology tapping. Wykorzystywane są również nowoczesne urządzenia diagnostyczno– treningowe z biofeedbackiem, umożliwiające obiektywizację procesu usprawniania.

 


Ogólnousprawniające formy kinezyterapii realizowane są na sali oraz w basenie rehabilitacyjnym, a sezonowo oferujemy marsz z kijkami–Nordic-Walking w plenerze.

Doskonałym uzupełnieniem kompleksowego leczenia są zabiegi fizyko-terapeutyczne z zakresu: światłolecznictwa, elektroterapii, sonoterapii, magnetoterapii i magnetostymulacji oraz termoterapii. W poprawie sprawności psychofizycznej wykorzystywane są masaże: klasyczny, wibracyjny, pneumatyczny oraz suchy hydromasaż.

W nowoczesnym i ogólnodostępnym Kompleksie Zabiegowym „Opal” istnieje możliwość korzystania z saun: Infrared IR, fińskiej, łaźni parowej oraz haloterapii i basenu rehabilitacyjnego z hydromasażami.

Dużym atutem 21WSzU-R jest personel, zespół lekarzy oraz doświadczonych fizjoterapeutów. Dbając o wysoką jakość świadczonych usług medycznych fizjoterapeuci systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe i doskonalą się uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach i kursach.

Do dyspozycji naszych gości przygotowana jest dobrze urządzona i komfortowo wyposażona baza pokoi 1 i 2 osobowych oraz apartamentów z dostępem do Internetu (Wi-Fi). Dla pełnej wygody wszystkie budynki 21WSzU-R posiadają windy i połączone są łącznikami umożliwiającymi pacjentom i kuracjuszom poruszanie się po wszystkich obiektach Szpitala bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynków. Infrastruktura Szpitala dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Naszym pacjentom oferujemy całodobowe wyżywienie w postaci smacznych, domowych posiłków z możliwością wyboru diet, m.in.: ogólnej lekkostrawnej, niskokalorycznej, cukrzycowej oraz bezglutenowej i diety jarskiej.

Do dyspozycji naszych pacjentów Szpital posiada duży parking, własny park ze ścieżką zdrowia, wypożyczalnię rowerów. Na terenie Szpitala znajduje się kaplica pw. Miłosierdzia Bożego, a także biblioteka, kawiarnia i gabinet kosmetyczno–fryzjerski.

W celu spełnienia oczekiwań i potrzeb leczonych pacjentów i kuracjuszy szczególny nacisk kładziemy na jakość wszystkich świadczonych usług. W tym celu 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny wdrożył System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001 w zakresie świadczenia usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.