Światłolecznictwo

Światłolecznictwo jest działem fizykoterapii, w którym stosuje się promieniowanie podczerwone, widzialne oraz nadfioletowe w celach leczniczych i profilaktycznych. W światłolecznictwie wykorzystuje się również promieniowanie słoneczne, czyli helioterapię.

BIOPTRON – zabieg z zakresu światłolecznictwa z wykorzystaniem światła spolaryzowanego stymulujący proces regeneracji oraz procesy obronne organizmu.
Czas trwania zabiegu – 6 minut

Q-LIGHT – zabieg z zakresu światłolecznictwa, wykonywany za pomocą lampy Q Light emitującej światło spolaryzowane, tj. fale w zakresie światła widzialnego (385-780 nm) z wyłączeniem promieni ultrafioletowych i podczerwonych. Ruchome filtry polaryzacyjne umożliwiają uzyskanie światła w czterech wariantach: światło białe, światło białe spolaryzowane, światło kolorowe, światło kolorowe spolaryzowane.

SOLLUX – zabieg z zakresu światłolecznictwa, wykonywany za pomocą lampy Sollux z filtrem czerwonym lub niebieskim emitującej światło w zakresie promieniowania widzialnego i podczerwonego, wywołujące efekt cieplny.

LASER – zabieg z zakresu światłolecznictwa emitujący elektromagnetyczną wiązkę światła średniej mocy (400 – 500 mW, 800nm) oraz dużej mocy (3000 mW, 900nm). Istota oddziaływania podczerwonego promieniowania laserowego polega na doprowadzeniu energii o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych w głębi organizmu człowieka.

LAMPA „PUVA” – zabieg z zakresu światłolecznictwa wykorzystujący promieniowanie UV-A i UV-B, stosowany w lecznictwie dermatologicznym.